Тривога, як усі інші емоції, сама по собі корисна для нашої психіки.
Це природний сигнал нашої психіки. Вона попереджає про можливу небезпеку та допомагає підготуватися до ситуацій, що потребують нашої уваги.
Її функція — мобілізувати ресурси, щоб ми могли діяти ефективно.
Але питання в її частоті, кількості та інтенсивності.
У якому сформувалось глобальне переконання «світ небезпечний».
Зазвичай формується у довербальному віці дитини, коли значимі дорослі не дали відчуття захищеності і впевненості, що її потреби будуть задоволені.
2. Страх втратити контроль, бути неготовим до чогосьУ результаті досвіду, коли було небезпечно помилятись або чогось не знати. Тоді була загроза реальному чи психічному життю; за це карали, соромили, знецінювали.
Тому зараз людина має прокрутити всі можливі сценарії і бути до них підготовленою, щоб знову не опинитись в невиграшній позиції, а очолити її.
3. Страх спиратись на себеСумніви, що самостійно впораюсь.
Часто можна переплутати збудження, зацікавленість, страх чи ще якісь переживання з тривогою, бо вони мають схожу фізіологію: прискорення серцебиття, збите дихання, тремтіння і т.д.
4. Пригнічення почуттівСтримана злість, образа, провина, сором починають «бродити» і тиснути, створюючи напругу, яку ми розуміємо як тривога.
5. Незавершені ситуації / гештальтиСупроводжуються тривогою, поки ми їх не вирішимо.
6. Спосіб втекти від реальностіНебажання / страх визнати те, що відбувається в теперішньому, провокує тікати в майбутнє і створювати ілюзію контролю хоча б там і колись.
Якщо це ваша причина, задайте собі питання: що саме вас не влаштовує і чи можна це якось змінити?