Як спиратися на себе?

Коли до мене в терапію приходять клієнти із запитом підвищити впевненість, відчути опору в собі, зазвичай, я пропоную наступне: познайомитися з цією людиною, на яку ви збираєтеся опиратися (з собою).

Для цього можна:

  • Пробувати виявляти себе фізично та емоційно: в якому положенні мені зручніше сидіти; в якому положенні мені простіше розповідати про себе; що відбувається з моїм диханням, з моїм тілом прямо зараз; як воно реагує на те, що відбувається; як мені те, що я бачу, чую; що б я хотіла(в) зробити, якщо б не зупиняла(в) себе?
  • Вчитися присвоювати свої почуття, переживання: не ти мене розізлив, а я злюсь, коли ти це робиш. Тоді з'являється усвідомлення та відповідальність за свої реакції і розуміння того, як зі мною можна, а як точно ні.
  • Присвоювати свій різний досвід: як вдалий, так і не вдалий. Так, цього разу не вийшло, але багато разів до цього виходило. На невдачі теж можна спиратися - це досвід, коли мені вдалося впоратися із поразкою і я не "розсипалася". Це не катастрофічно, можна рухатися далі, опиратися об те, що допомогло підтримати себе минулого разу.
психологія психотерапія гештальт впевненість тіло емоції консультації онлайн київ

← До записів у Блозі